اوباما به سمت كيش و مات شدن

 

 

متكي در جمع خبرنگاران:

اوباما به سمت كيش و مات شدن پيش خواهد رفت


روز گذشته براي جويا شدن وضعيت و شرايط معصومي‌نژاد در زندان با او تماس گرفته و جوياي احوال او شدم و امروز قرار است با آقاي دميرچي ديگر زنداني ما در ميلان اين گفت‌وگو تلفني انجام شود.

وزير امور خارجه با اشاره به اظهارات اخير رئيس جمهور آمريكا گفت:سخنان اخير اوباما كاملاً نادرست و ناپخته و نوعي بازي با آتش بود.
به گزارش خبرنگار ايلنا منوچهر متكي در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص اخرين وضعيت پرونده‌هاي ايرانيان بازداشت شده خارج از كشور گفت: روز گذشته براي جويا شدن وضعيت و شرايط معصومي‌نژاد در زندان با او تماس گرفته و جوياي احوال او شدم و امروز قرار است با آقاي دميرچي ديگر زنداني ما در ميلان اين گفت‌وگو تلفني انجام شود.
وي افزود:همانگونه كه با كاكاوند مكاتباتي در پاريس صورت گرفت براي بررسي وضعيت از زبان خودشان و پيگيري جدي‌تر از دستگاه ذيربط خصوصا وزارت خارجه سفارتخانه ما در رم و كنسولگري ما در ميلان به طور جدي وضعيت اين دو هموطنان را پيگيري مي‌كنند.
متكي خاطرنشان كرد: معصومي‌نژاد سال‌هاي طولاني به كار خبرنگاري مشغول بوده و من از ابراز همراهي جامعه خبرنگار كشور صميمانه تشكر مي‌كنم و اميدوارم مجموعه تلاش‌هاي سياسي، ‌رسانه و اجتماعي در كشور منجر به آزادي هر چه زودتر آنها و بازگشت‌شان به آغوش خانواده شود.
وي در پاسخ به به اين پرسش كه با توجه به نامه خزاعي به شوراي امنيت و اينكه تمهيدات اخير آمريكا را باج‌گيري اتمي دانسته بود و با توجه به تاكيدات رهبري در اين زمينه تهميدات وزارت امور خارجه چه خواهد بود و آيا به همين نامه نگاري‌ها اكتفا خواهد شد؟ اظهار داشت: آقاي اوباما در آغاز كار به نظر مي‌رسيد در عرصه شطرنج بين‌المللي با جا به‌ جايي مهره‌اي تغيير و اعلام اينكه مهره تغيير را مي‌خواهد در صحنه به حركت درآورد فضاي مثبتي را ايجاد كرد اما متاسفانه سخنان اخير او كاملاً نادرست و ناپخته و نوعي بازي با آتش بود.
وي ادامه داد: اوباما متاسفانه در اين حركات جديد در شطرنج محيط بين‌المللي به سمت كيش و مات شدن پيش خواهد رفت.
وزير امور خارجه همچنين با اشاره به برگزاري كنفرانس خلع سلاح در تهران گفت:روز شنبه حركت متناسب با برگزاري كنفرانس خلع سلاح در تهران انجام خواهيم داد و اراده جدي جامعه جهاني به خلع سلاح به نمايش در خواهد آمد.
وزير امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگار ايلنا مبني بر اينكه آيا نامه اخير رئيس‌جمهور به اوباما در خصوص تهديدات اخير آمريكا بوده است گفت: انشاء‌الله از سوي رياست جمهورري در موقع مناسب پيرامون محتواي مكاتباتي كه رئيس‌جمهور در محيط بين‌المللي با سران كشورها دارند اطلاعات لازم به مردم داده خواهد شد...../تحلیل:ایلناتاريخ : | | نویسنده : najico |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.